Home Haber TESLA Model X Ne Yaptığını Biliyor Muydu?

TESLA Model X Ne Yaptığını Biliyor Muydu?

TESLA Model X Ne Yaptığını Biliyor Muydu?
image_pdfimage_print

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi, son zamanlarda Model X insansız araçlarıyla bir çok kişinin spekülasyonlarına maruz kalıyor. Gelecek insanların kontrol etmek zorunda olmadığı otonom araçlarda veya robotlarda mı saklı? Eğer böyleyse, petrol gibi kaynaklarımız tükenene kadar spekülasyonları ortaya atan insanlara ciddi bir ders verilmesi gerekiyor.

Zira, bir müşterinin güvenini sağlamak için ürünün müşteride güven duygusu yaratması gerektiğini bilen Elon Musk, ileri görüşü ve vizyonuyla bu işe başladıysa gerçekten ilk önce bu gibi spekülasyonların ortadan kalkması için biz müşteriler olarak Elon Musk ve onun takımına güvenmemiz gerektiği fikrini sizlerle paylaşmalıyım. Sonuçta Elon Musk, olumsuz yargıların altından kalkmayı başarırsa bir gün hepimizi daha iyi bir gelecek bekliyor olacak.

 

 

Otonom araçları yakından takip edenler Elon Musk’ın Model 3 ve Model X ile birlikte ortaya ne kadar başarılı işler çıkardığını fark etmişlerdir. Tesla, bu yıl kendine 80,000 ile 90,000 arası araç üretme hedefi koymuşken, işler hesaplandığı gibi gitmedi ve siparişler 5 kat artarak tam 500,000’e ulaştı. Kısacası insanlar elektrikli otonom araçlara oldukça meraklılar. Özellikle de Tesla markasına.  

Örneğin Model 3 tek şarj dolumu ile 215 mil, yani yaklaşık 345 kilometre gidebiliyor. 35.000$ fiyat etiketiyle satışa sunulan araç rezerve edilip 2017 yılından başlayarak teslim alınabiliyor.

Tesla hakkındaki bir diğer son gelişme de bugün Model X’in bir binaya çarpması oldu. Tesla bu olaya şu şekilde cevap verdi: “Kaza anında veya öncesinde Model X’in otopilot modunda olmadığına incelediğimiz veriler ışığında karar verdik. Müşterilerimizin güvenliği önceliğimizdir. Müşterimizin durumu iyi olduğu için mutluyuz ve araçlarımızı kullanmadan önce güvenli bir şekilde deneme sürüşleri yapmanızı öneririz.”

 

 

45 yaşındaki sürücü tarafından yapılan açıklama ise şöyle oldu: “Eşim 45 yaşında ve son derece başarılı bir sürüş geçmişine sahip… Gaz pedalı ve fren arasındaki farkı iyi biliyor.”

Tüm bu gelişmelerin ışığında, her iki taraf da kendisinin haklı olduğunu söylüyor. Şu an için Tesla mı yalan söylüyor yoksa müşteri mi yalan söylüyor bunu bilmek oldukça kafa karıştırıcı bir durum. İster insansız araçları çılgınlar gibi seviyor olun, isterseniz en son güveneceğiniz şeylerin Tesla otonom araçları olacağını söyleyin, günün sonunda bu teknolojinin bizi nereye taşıyacağını görmenin tek yolu biraz daha beklemek olacak…

 

Yazar: Çağan Kuyucu

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.