Home Haber IoT Shields Kickstarter’da Desteklerinizi Bekliyor

IoT Shields Kickstarter’da Desteklerinizi Bekliyor

IoT Shields Kickstarter’da Desteklerinizi Bekliyor
image_pdfimage_print

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things), fark etmediğimiz bir şekilde, günlük olarak kullandığımız hizmetleri ve nesneleri birbiriyle iletişim ve etkileşime geçirerek hayatımızı kolaylaştırıyor. Raspberry Pi, bu trende yön veren önemli yapıtaşlarından bir tanesi. Wifi ve bluetooth gibi entegre donanımlara sahip olan mini bilgisayar, bu servisler üzerinden farklı nesneler ve aygıtlarla iletişime geçebiliyor.

Ancak wifi ve bluetooth servisleri, nesneler ile IoT cihazları arasındaki bağlantıyı sağlamakta kimi zaman yetersiz kalıyor. İşte burada, Sixfab Inc. tarafından geliştirilen IoT Shields ürünü devreye giriyor. Kickstarter üzerinde kitlesel fonlamaya açılan ürün, nerede olursanız olun internet bağlantısı gerektirmeden nesnelerle iletişime geçmenizi sağlayarak IoT projelerinize kusursuz bir iletişim katmanı sağlıyor. Doğal olarak ethernet ve wifi kablolarından kurtulmuş oluyorsunuz.

 

 

Sixfab ekibi, geliştirdikleri ürünün Raspberry Pi dışındaki farklı cihazlar ile de uyumlu çalışacağından bahsediyor. Ekip, ürünü yeni başlayanlar için de ilgi çekici bir hale dönüştürmeyi başarmış. Öyle ki ürün, yeni başlayanlar için çeşitli örnek projelerle geliyor. Bu sayede amatörler, IoT dünyasına ilk adımlarını güvenli bir şekilde atabiliyorlar.

Açık kaynaklı yapısı ürünün gelişiminin önünü açıyor. Projeye destek vermek isterseniz Github üzerinden dahil olabilirsiniz.

Şu ana kadar 5.000 dolar toplamayı başaran ekibin hedefi ise 50.000 dolar. Fonun toplaması halinde kampanya başarıya ulaşacak. Hemen buradan kampanyaya destek vererek ürüne sahip olabilirsiniz.  

Mobilitenin son derece önemli olduğu bir yüzyılda IoT Shields, profesyonellerin ve yeni başlayanların işini oldukça kolaylaştıran bir cihaz olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor…  

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.