Home Haber Eurosport Drone Yarışları Yayınlayacak

Eurosport Drone Yarışları Yayınlayacak

Eurosport Drone Yarışları Yayınlayacak
image_pdfimage_print

Son yıllarda askeri alandan sıyrılıp ticari ve amatör sahaya kadar inen drone piyasası, devletlerin amatör dronelar için getirdiği yasaklar ile hayatımızdaki yerini kesinleştirmişti.

Bir spor türüne de ev sahipliği yapan dronelar, mayıs ayında Red Bull’un desteğiyle İstanbul Kültür Üniversitesi’nde yarıştırılmıştı.

Şimdilerde, her türlü sporu yayınlamasıyla bilinen Eurosport, attığı tweet ile Kasım ayından itibaren Drone Yarışları’nı yayınlayacağını duyurdu.

 

Henüz detaylı bir açıklama gelmediği için hangi ülkenin yarışlarının veya hangi tarz yarışların yayınlanacağını bilmiyoruz ama daha önce yapılan yarışlardan birkaç örnek verebiliriz.

Şüphesiz VR gözlüklerinin de çok güzel katkı vereceği Drone Yarışları’nda farklı etaplar bulunuyor.

Herkesin aynı anda başlayıp bitiş çizgisini ilk geçmeye çalıştığı veya herkesin zamana karşı yarıştığı etaplar bulunurken; yarışmacıların, izleyicileri ve jüri üyelerini etkilemeye çalıştığı serbest stil etabı da bulunabiliyor. Veya bunun gibi, yarışmacıların kendi modellediği, ortaya çıkardığı droneları yarıştırabildikleri modlar da mevcut.

Yarışmacılar için çok zevkli ve geliştirilebilir bir spor dalı olacağı su götürmez bir gerçek ancak izleyenler için ne kadar zevkli olacak veya hitap edeceği kitle ne kadar genişleyebilecek, merakla bekliyoruz.

 

Yazar: Hasan Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.