1

Rosenbauer İtfaiye Aracını EinScan Pro HD ile Kişiselleştirme

Yangınla mücadele ve afetten korunma sistemlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan Rosenbauer; profesyonel, endüstriyel, fabrika yangın hizmetleri için araç, ekipman ve yangın önleme sistemleri üretiyor. Güçlü bir müşteri odaklılığı anlayışıyla birlikte yenilikçilik ve güvenilirliği esas alan ve altıncı neslin yönetiminde olan bu aile şirketi, 150 yıldan fazla bir süredir itfaiye departmanlarına hizmet veriyor. Özellikle yangınla mücadele sistemlerinde dijital çözümler geliştirmeye ve sunmaya odaklanan şirket bu kez kişiselleştirme hamleleriyle gündeme geliyor.

Rosenbauer’in EinScan Pro HD ile Tanışması

İtfaiye aracı SHINING 3D ofisinin garaj yoluna doğru giriş yaptığında, herkes bu devasa araca göz atmak istedi. SHINING 3D’yi ziyarete gelen Rosenbauer Group Karlsruhe ekibi, itfaiye araçlarının müşterilerin özel gereksinimleri doğrultusunda kişiselleştirme sürecine dair ayrıntılı bir vizyon kazandı. Ekip, EinScan Pro HD’nin yeteneklerini keşfetmek amacıyla geldiği SHINING 3D EMEA genel merkezinde 3D tasarımın yenilikçi dünyasıyla tanıştı.

Hedef: 3D Tasarım Sürecini Geliştirmek için Araç Parçaları ve Ekipmanlarını Taramak

Araçları kullancıların talep ettiği şekilde kişiselleştirme sürecinde, Rosenbauer tüm ekipmanların araca monte edilmesi aşamasında tamamen dijital hâle gelmeye başladı. Araçlara entegre edilmek istenen ürünlerin dijital modelleri ilk olarak Keyshot üzerinde sanal bir araca takılıyor. Bu sayede Rosenbauer ekibi, kullancıların yorumlarına ve özelleştirme yolculuğundaki değişiklik gereksinimlerine hızlıca karşılık verebiliyor.

Süreçleri tamamen dijitale taşımak ekibe yalnızca kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt vermede destek olmakla kalmıyor aynı zamanda oldukça fazla zaman kazandırıyor. Buraya kadar her şey yolunda olsa da bazen ürünlerin orijinal çizim ve model verileri elde etmek oldukça karmaşık olabiliyor. Hatta bazen ulaşılabilecek veriler dahi olmayabiliyor. Özel bir itfaiye aracı için sorunsuz ve kusursuz bir tasarım garanti etmek için nasıl bir çözüm geliştirilebilir?

EinScan Pro HD çok fonksiyonlu elde taşınabilir 3D tarayıcı sayesinde nesnelerin özellikleri son derece hızlı, güvenilir ve özgün yollarla elde edilebiliyor. SHINING 3D tarafından sağlanan 3D tarama teknolojisi desteğiyle, Rosenbauer eksik ürün detaylarındaki boşlukları doldurmayı başardı. İş akışına daha yakından bakalım:

Rosenbauer ekibinin gelişi üzerine, özel bir EinScan Pro HD çalışma istasyonu kuruldu. Çok yönlü ve esnek kullanımı sayesinde, itfaiye aracının farklı parçalarının ve 3D taraması için uygun bir ortam oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürdü.

EinScan Pro HD’yi karmaşık nesneleri taramak amacıyla kurmak oldukça hızlı, kolay ve aynı zamanda rahattır

Koyu Nesne ve Yüzeyleri Taramada Daha Az Kısıtlama

EinScan Pro HD’nin hafif yapısı ve nesneleri yakalanma kapasitesi sayesinde sürücü kabininin hızlı ve karmaşık olmayan veri alımıyla başarılı bir şekilde sonuçlandı.

EinScan Pro HD ile kolaylık kazanan 3D veri toplama
3D tarayıcının hafif yapısı, esnek ve rahat bir kullanım sağlar

Yüksek Verimlilik İçin Hızlı Tarama

Ekip, kısa süre içerisinde kamyonun kabinini taramayı başardı
Tarama verileri de aynı hızda kontrol edildi

Tarama Verilerinin Sahada İşlenmesi ve Değerlendirilmesi

Yüksek güçlü esnek bir çalışma istasyonu ve SHINING 3D pil kullanarak, hızlı, basit ve etkili bir şekilde tarama verilerini değerlendirebilirsiniz

Müşteri Talebi Doğrultusunda Kişiselleştirme

Rosenbauer, müşterilerin isteği üzerine ürünlerini kişiselleştirmek amacıyla tarama verilerinden faydalanıyor. İtfaiye aracının çeşitli parçalarını taramak için EinScan Pro HD’yi kullanarak uygulama gereksinimlerine uygun nesnelerin doğru ve gerçekçi 3D verilerini elde edilebiliyor.

Bu proje, EinScan Pro HD’nin, kullanıcıların dijital teknoloji yolculuklarında bir sonraki adımı atmalarına olanak tanıyan çok sayıda farklı nesnenin son derece doğru 3D verilerini elde edebilmek için ideal bir yol arkadaşı olduğunu kanıtlıyor. Kullanıcı odaklı yaklaşımların benimsenerek kişiselleştirme taleplerine yıkıcı teknolojiler aracılığıyla çözüm bulabilmek giderek önem kazanıyor.

3D tarama teknolojileri hakkında detaylı bilgi almak, işinize entegre etmek için 3dörtgen takımı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: SHINING 3D