1

LittleBits’ten Yeni Ürün: Gizmos&Gadgets Kit 2nd Edition

2011 yılında kurulan ve hali hazırda 9 kit ile 67 çalışabilir parçaya sahip olan; amacını, ebeveynlerin çocuklarının boş zaman geçirmelerine karşı savaşmasına yardım etmek olarak niteleyen LittleBits adlı şirket, 1 yıl önce çıkardığı Gizmos&Gadgets Kit’i güncelleyerek, Gizmos&Gadgets Kit 2nd Edition adlı yeni bir ürün çıkardı.

 

 

Lego mantığı ile yap-boz altyapısını çocuğunuzun sonuna kadar kullanabileceği; hem mekanik hem de yazılım bilgisini sınayabileceği ve yaratıcılığını konuşturabileceği, içerisinde  13 tane  ‘yeniden kullanılabilir elektronik inşa tuğlası’ bulunduran Gizmos&Gadgets Kit 2nd Edition,  200 dolarlık fiyatıyla piyasaya sunuldu.

Paketin içerisinde gelen kılavuz ile zaten en az 16 farklı nesne yaratmış oluyorsunuz; sonrası sizin, çocuğunuzun hayal gücüne kalmış.

 

 

Önceki sürümde bulunmayan Bluetooth özelliği ile, yaptığınız nesneleri telefonla eşleştirebilir, telefonunuzu kontrolcü olarak kullanabilir veya yaptığınız nesneye telefonunuzun deklanşör tuşu olma misyonu yükleyebilirsiniz.  Hayal gücünden bahsetmiş miydik?

Mıknatıslı yapısı sayesinde kolayca birbirine tutturdunuz parçaları, sonrasında?
Sonrasında, LittleBits’in sizin için oluşturduğu telefon uygulamasına girerek, kütüphanedeki ücretsiz yazılımlardan birini kullanabilir veya özel kurulmuş sosyal ağda sorununuzu diğer insanlarla beraber çözmeye çalışabilirsiniz. Hatta direkt en baştan başkasının projesine de konabilirsiniz.

Yalnız şöyle bir sorun var ki –bence büyük sorun, umarım sizin için değildir- uygulamayı destekleyen telefon oldukça sınırlı.  Uygulamayı çalıştırabilmek için en az Iphone 5 veya Android 6 Marshmallow işletim sistemli bir telefona sahip olmanız gerekiyor.          

Daha fazla bilgi ve yapılmış birkaç oyuncak örneği için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Yazar: Hasan Kesen