1

Freedrum: Artık Her Yerde Bateri Çalabilirsiniz

Hepimiz durduk yere boşlukta bateri çalmaya çalışmışızdır. Özellikle Oscar ödüllü Whiplash filmini izledikten sonra…

Kickstarterda kitlesel fonlamaya açılan bu proje ile artık parkta, bahçede, ders arasında, nerde olduğunuz fark etmeksizin telefonunuz yanınızda olduğu sürece bateri çalabileceksiniz.

 

Bir yıl önce, 10 yaşındaki oğlunun bateri istemesiyle eve bateri alan baba August Bering, baterinin odanın yarısını kaplamasından ve çok ses çıkarmasından şikayetçi olmuş.  Aslında başka alternatifler de olduğunun farkında olduğunu söyleyen August, onları da gürültülü veya büyük bulmuş.

Bagetlere takılan özel sensör ile birlikte hangi yöne vurduğunuzu anlayan Freedrum, telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla istediğiniz sesi çıkartıyor. Ayrıca ayağınıza takacağınız başka bir sensör ile birlikte gerçekten bir bateri başında oturuyormuş hissi yaşamanız mümkün. 

Kickstarter’da fon bekleyen bu muhteşem müzik aletine en az 69$ ödeyerek(sadece bagetler) sahip olabilirsiniz.  169$’ı gözden çıkarabilirseniz ayak sensörleriyle daha keyifli anlar yaşamanız mümkün.

 

Oldukça yaratıcı ve kullanışlı ayrıca ucuz olan Freedrum’ın sizi üzebilecek tek özelliği ise sadece IOS’ta çalışabiliyor olması. Kickstarter sayfasında verilen bilgiye göre Android’deki bir eksiklikten dolayı şu an için istenildiği gibi performans vermese de en kısa zamanda ‘Android’in bu sorunu çözecekmiş” 

 

Yazar: Hüseyin Kesen