1

Büyüklerin 3B Füze Planları

Raytheon Missile Systems’in başkanı Taylor Lawrence 3 boyutlu yazıcılar ile füze üretimi konusunda start verdiklerini açıkladı.

 

 

Şekerin, çikolatanın; elbisenin, kol asistanının, yedek parçanın hatta yapay diş veya yapay iskeletin basılmasıyla sınırların oldukça genişlediği 3B yazıcılar ile füze geliştirilmesi için çalışmalar başlıyor.

Amerikan Raytheon Missile Systems’in, rakipleriyle rekabette yeni yollar ararken maliyeti de azaltmak istemesi, her geçen gün yeni mucizeler üreten 3B yazıcılarla yollarını kesiştiriyor.

Taylor Lawrence, teknolojiye güvenerek fazla risk almadan 3B füzeler üretmeyi planladıklarını söylerken, mühendisler hangi parçanın 3B basılmasının, ne kadar kaliteli ve güvenli olacağı konusunda çalışmalara başladı bile. Güney Kore de geçen sene askeri cihazlarına 3B parçaların monte edilmesine başlamıştı.

 

Bu kötü icatların çağımızda gereklilik olduğunu görsek ve yayılmalarını, daha da güçlenmelerini çaresizce izlesek de daha yeni, kötü şeyler yaşamış bir halk olarak umarız 3B yazıcılar gelecekte daha hayırlı şeyler için kullanılır.

Yazar: Hasan Kesen
Kaynak: http://www.3ders.org//articles/20160714-entirely-3d-printed-missiles-on-the-horizon-says-raytheon-missile-systems-president.html