3 boyutlu yazıcı dünyası ile ilgili bilgiler, gelişmeler, güncellemeler ve etkinlikler

Dünyanın en gelişmiş 3B baskı malzemelerini güvenle kullanmak ister misiniz? Ultimaker, Owens Corning ve DSM dahil olmak üzere önde gelen malzeme üreticileri ile yaptığı işbirlikleri ile Ultimaker S5, yüksek performanslı kompozitler için masaüstünüzde eksiksiz bir çözüm sunuyor.

Owens Corning XSTRAND™ ve DSM Novamid® malzemeleri için malzeme profilleri Ultimaker Cura’da kullanıma sunulurken Ultimaker S5 için geliştirilmiş aşınmaya dayanıklı CC Red baskı hücresi, kompozit malzemeler ile güvenilir baskı sağlıyor.

Ultimaker, 3. nesil malzemelerin kullanılmasının getirdiği zorlukları ortadan kaldırırken, daha da fazla malzeme çeşitliliği sunmak için dünyanın önde gelen malzeme firmalarıyla işbirliği yapan ilk 3 boyutlu yazıcı üreticisidir.

 Owens Corning XSTRAND™

Cam elyaf kompozit üretimi konusunda dünya lideri olan Owens Corning ve Ultimaker’ın ortak çalışması ile ortaya çıkan, Ultimaker 5S için özelleştirilmiş XSTRAND™ GF30-PP ve XSTRAND™ GF30-PA6 filamentler ile güçlü, kimyasal ve UV mukavemeti yüksek üretimler yapmak mümkün.

XSTRAND ™ içeriğinde % 30 cam elyafı bulunan, kapalı, açık ve farklı ortamlarda yapılacak çeşitli uygulamalarınızda kullanılmak üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş mühendislik sınıfı bir malzemedir.

DSM Novamid®

Mühendislik plastiklerinde uzman DSM, sadece enjeksiyon kalıplama yöntemi ile elde edilebilen özelliklere yakın özelliklerde sahip 3B baskı deneyimi için Ultimaker ile çalışarak Novamid® ID1030 CF10 malzemesini ve malzemenin Cura profillerini geliştirdi.

% 10 karbon fiber katkılı malzeme, standart plastiklerle eşleşen baskı hızı ile malzemenin yüksek mukavemeti, otomotiv endüstrisinde yapılan uygulamalarda masaüstü 3B yazıcılar ile güvenilir bir şekilde çalışabilmenizi sağlıyor.

CC Red Baskı Hücresi

Masaüstü 3B Yazıcılarda Dünya Lideri Ultimaker, Kompozit Materyaller ile 3B Baskı Deneyimi Sağlayan CC Red Baskı Hücresini Tanıttı

Ultimaker S5 için geliştirilmiş CC Red Baskı Hücresi, özel geliştirilmiş geometrisi, ucunda bulunan yakut konisi, özel işlenmiş 0.6 mm çapında nozül ucu ile 3. nesil kompozit malzemeler ile masaüstü 3 boyutlu yazıcınızda üretim deneyimi sağlıyor. Hızlı değiştirilebilir yapısı sayesinde, vakit kaybetmeden, uğraşsız bir baskı deneyimi ile çalışma sürenizi en üst düzeye çıkartın.

Anders Olsson ile birlikte geliştirilen baskı hücresi ile 10 kg karbon fiber filament ve 1000 saat üzerinde baskı süresi ile yapılan testlerde* nozülde deformasyon ve baskı kalitesinde değişiklik görülmedi.**

İhtiyacınıza yönelik kompozit malzemeleri ofis 3 boyutlu yazıcınızda üretin. Ultimaker’ın dünya lideri malzeme üreticileri ile birlikte geliştirdiği malzemeler, Ultimaker 3 ve Ultimaker S5 için malzeme uyumluluk tablosuna buradan ulaşabilirsin.

Ultimaker CC Red Baskı Hücresi Aralık Ayında 3Dörtgen Stoklarında.

 

*Testte 1.000’den fazla ısı döngüsü ve 2.000.000 geri çekme işlemi gerçekleştirildi.

**Standart pirinç nozüller 0,3 kg, sertleştirilmiş çelik nozüller ise 3 kg malzeme kullanımı sonrasında deforme oluyor.