Home Haber Değiştirilebilir Başlıklı 3B Yazıcı: Snapmaker

Değiştirilebilir Başlıklı 3B Yazıcı: Snapmaker

Değiştirilebilir Başlıklı 3B Yazıcı: Snapmaker
image_pdfimage_print

3B yazıcılar plastik ve türevi ham maddeler ile üretim yapıyor ve kendi yapıları da –masaüstü yazıcılardan bahsediyorum- genelde plastik oluyor.

Kickstarter’da fon bekleyen Snapmaker, tamamen metal yapısıyla maker’lar için donatıldı. 3B yazıcıların pahalı olması sebebiyle, makerlar için all-in-one(hepsi bir arada) ve metal şekilde yazıcı üretmek amacıyla yola çıkan girişimciler, lazer baskı, 3D printing ve CNC teknolojilerinin bir arada olduğu bir robot/yazıcı ile karşımızdalar.

Snap3D isimli uygulama sayesinde sürükle bırak yöntemiyle baskıyı başlatabileceğiniz yazıcı 1000 dolarlık 3B yazıcılarla eş değerde baskı kalitesi vaat ediyor ve değiştirebileceğiniz başlıkları sayesinde lazer işleme yapabilir veya CNC desteği sayesinde eksiltme yöntemiyle de üretim yapabilirsiniz.

Taşınma ve kurulum konusunda pratik bir cihaz olan Snapmaker, giriş seviyesindeki makerlar için düşünülmüş çok yönlü bir üretim cihazı olarak değerlendirilebilir.

Şu an Kickstarter üzerinden ön sipariş verirseniz 300 dolara sadece 3D Printer elde ederken  700 dolara tüm sete sahip olabiliyorsunuz.

En azından göz atmayı hak eden bir girişim olmuş diye düşünüyorum.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.