Home Haber Bu Muhteşem Kamera Kickstarter’da

Bu Muhteşem Kamera Kickstarter’da

Bu Muhteşem Kamera Kickstarter’da
image_pdfimage_print

Estetiği, güzel olanı, muhteşemi dijital ortama aktarmak için kullanıyoruz fotoğraf makinelerini. Ama ben daha önce bu kadar estetik bir fotoğraf makinesi görmemiştim.

Kano, Kickstarter üzerinden başlattığı kampanya ile 3 farklı setini birden tanıttı. Modüler sistemle yap-boz mantığını kullanarak farklı, eğlenceli projeler oluşturabileceğiniz setlerde; sınır, bu tarz ürünlerde her zaman olduğu gibi, yine hayal gücünüz.

 

Bu setlerden üçünü birleştirerek bir şeyler yapabilirsiniz veya sadece birini alıp tamamen başka parçalar kullanarak –mesela 3B yazıcınız ile basacağınız özgün nesneler- eklemeler yapabilirsiniz.  Şu an projeye destek verirseniz her birini 99 dolara ve üçünü birden 249 dolara alabileceğiniz setlerin, piyasaya çıktıktan sonraki fiyatı 129.99 dolar olacak. 

Üç set şu şekilde

 

  • The Camera Kit

Bu kiti aldıktan sonra parçaları birleştirerek kamerayı kendiniz oluşturuyorsunuz.  İstediğiniz renkte filtreler oluşturabileceğiniz kamera ile 5 MP çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyorsunuz.  Sonuçta elinizde yazılımı ve parçaları değiştirilebilir bir kamera oluyor. Özgürsünüz.
Ayrıca oldukça şık olduğunu söyleyebilirim.

 

  • The Pixel Kit

 

Bu kit ile elinizde oyuncu değişiklik tabelası oluyor desek yanlış olmaz galiba. Tamamen yazılıma dayalı bir özelliği sayesinde, isterseniz üzerinde snake oyunu yaratabilir isterseniz de müziğe göre değişen bir renk cümbüşü oluşturabilirsiniz. Ayrıca Speakar kit ile veya Camera Kit ile beraber kullanarak kompleks projelere imza atabilirsiniz. Mesela Speaker Kit ile beraber kullanarak söylemesini istediğiniz cümleyi söyleyen bir Işık Adam yaratabilirsiniz. Speaker’dan gelen sesin dublajı ağzı oynayan bir ‘tabela’ yapacaktır.

 

 

 

  • The Speaker Kit

Bu kite sahip olarak ses ile ilgili yapmak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, bir hareket sensörü ekleyerek alarm oluşturabilir veya elinizi yaklaştırdığınızda ses değiştiren bir nesne haline getirebilirsiniz. Söylediklerinizi robot sesine çevirmek de elinizde.

 

 

 

Şu an bağış toplama aşamasında olan Kano, ürünlerini 2017’den itibaren seri üretime geçirecek. The Pixel Kit Ocak ayında, The Camera Kit Mayıs ayında, The Speaker Kit ise Temmuz ayında dağıtılacak.

Elinize parçalar halinde gelen setleri kılavuzlar yardımı ile birleştirdikten sonra web-tarayıcısı üzerinden ulaşabileceğiniz derleyici ile, yazılımlar oluşturup nesnenizin, istediğiniz şeyi yapmasını sağlayabiliyorsunuz.  Yazılım oluşturma konusunda yeterli değilseniz, Kano World’e girerek yardım alabilir veya hazır projelerden yararlanabilirsiniz.

 

 

Yazar: Hasan Kesen

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.