Home Haber Bilgisayar kasanızı kendiniz oluşturun

Bilgisayar kasanızı kendiniz oluşturun

Bilgisayar kasanızı kendiniz oluşturun
image_pdfimage_print

Oyun seven ‘gamer’ arkadaşların, bir oyunu iyi oynamaktan daha fazla sorumlulukları olmuştur her zaman; iyi bir bilgisayar toplamak, bilgisayarın her parçasını tanımak gibi.

Yani; bir gamer, bir bilgisayar mühendisi edasıyla çalışır çabalar ve ‘GTA 5 kaldıran’ bilgisayarını bulur veya oluşturur. Ki o bilgisayarı aldıktan sonra ortaya çıkacak soğutma sıkıntısı, ekran kartı yetersizliği ve bu yetersizliği gidermek üzereyken ortaya çıkabilecek kasa boyutu sıkıntısı da vardır. İşte tam da bu noktada, PC kasası üreticisi olan Thermaltake, oyun severlerin ilgisini hem kendilerine hem de 3D Printing’e çekecek bir hamle yaptı.

Aslında şubat ayında duyurulan bu proje, yeni yeni hayata geçmeye başladı diyebiliriz. Projeye göre, Thermaltake sayesinde kasalarınızı kendi tasarımlarınızla donatabileceksiniz.

Sitesinde oluşturduğu tasarım topluluğu ile hem sizin hem de tüm dünyanın tasarım fikirlerini almayı, herkese ulaştıracak bir ortam oluşturmayı amaçlayan Thermaltake sayesinde tamamen ücretsiz tasarımları indirerek, tasarımları düzenleyerek veya sıfırdan kendiniz çizerek 3B yazıcı ile baskısını alıp kendi kasanızı yaratabileceksiniz.

Kimlere gider?

Kasam gereğinden büyük veya gereğinden küçük,
ısıtması iyi değil, tasarımı iyi değil,
odamda Batman konsepti var ama mevcut teknoloji yüzünden altın sarısı bir kasa almak zorunda kaldım,
ekran kartımın kalınlığı kasa içinde küçük de olsa bir sıkıntı yaratıyor,

diyenlere gider.

Üretmeyi seviyorum diyenlere de gider.

 

 

Kaynak: minifabrikam.com | İlgili içeriğe git

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.