Home Haber Adobe’den Yeni 3D Tasarım programı: Felix

Adobe’den Yeni 3D Tasarım programı: Felix

Adobe’den Yeni 3D Tasarım programı: Felix
image_pdfimage_print

Microsoft’un Paint3D ile daha geçen hafta adımını attığı 3D Design dünyası için Adobe, ben de varım dedi.

Project Felix isimli programı ile müşterilerine hatta tüm dünyaya sürpriz yapan Adobe, bu programla 3B tasarım dünyasına yeni girmekte olan, 3B tasarım mantığına sahip olmayan kişilere kolay 3B tasarım imkanı sunuyor. Tıpkı Microsoft’un Paint3D’si gibi.

Hem Paint3D hakkında hem de Project Felix hakkında henüz fazla bilgimiz olmasa da, elimizdeki bilgi çerçevesinde ikisinin de ‘giriş seviyesi’ 3D tasarım programları olacağını biliyoruz. Ayrıca; Felix hakkında gerçek zamanlı render, ışık ayarlamaları gibi kritik konuların çok basit halledilebilir hale getirildiğine dair bilgilere de tanıtım videosundan vakıfız.  

 

 

Adobe’nin bu adım ile hem ivmesi git gide artan 3D printing piyasasına hem de sahip oldukları After Effects tarzı animasyon programlarına destek olmak istediğini düşünüyorum, ki böyle düşündüğümüzde ilerleyen zamanlarda 3B tasarım için daha profesyonel bir program çıkarma ihtimalleri de bulunuyor. Bakalım piyasaya ne kadar ciddi bir adım atıyorlar, hep beraber göreceğiz.

Giriş seviyesi bu programlarda 3B tasarım deneyimi edindikten sonra 3 boyutlu yazıcılarla tanışmak için konsept mağazamıza bekleriz.

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.